nr. navn dag tid sted pris aldersgruppe
1. Forælder-barn 1-2 år Torsdag 16:00 - 17:00  BALLESKOLEN   600  SMÅBØRNSGRUPPEN, CA. 0-5 ÅR
2. Far-barn fra ca. 3 år Tirsdag 17:00 - 18:15  SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE   650  SMÅBØRNSGRUPPEN, CA. 0-5 ÅR
3. Forælder-barn 1-2 år Torsdag 16:30 - 17:30  SYDBYHALLERNE   625  SMÅBØRNSGRUPPEN, CA. 0-5 ÅR
4. Pippi Piger 4-5 år - Balle INST. MANGLER Torsdag 17:00 - 18:00  BALLESKOLEN   550  SMÅBØRNSGRUPPEN, CA. 0-5 ÅR
5. Pippi Piger 4-5 år - Sølystskolen INST. MANGLER Onsdag 16:15 - 17:15  SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE   550  SMÅBØRNSGRUPPEN, CA. 0-5 ÅR
6. Pippi Piger 3-5 år - Sydbyhallerne Tirsdag 16:30 - 17:30  SYDBYHALLERNE   550  SMÅBØRNSGRUPPEN, CA. 0-5 ÅR
7. Tarzan drenge 4-5 år Torsdag 16:30 - 17:30  SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE   550  SMÅBØRNSGRUPPEN, CA. 0-5 ÅR
8. Tarzan drenge 5-6 år Torsdag 17:30 - 18:30  SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE   550  SMÅBØRNSGRUPPEN, CA. 0-5 ÅR
9. Spring piger 0.-2. klasse / 6-8 år Mandag 16:00 - 17:00  BALLESKOLEN   550  BØRNEGRUPPEN, CA. 6-10 ÅR
10. Grand Prix Mikro rytme årg. 2012-2015 Mandag 16:30 - 17:30  LANGSØSKOLEN   550  BØRNEGRUPPEN, CA. 6-10 ÅR
11. Grand Prix Mini rytme årg. 2012-2013 Mandag
Onsdag
16:30 - 18:00
16:30 - 18:00
 LANGSØSKOLEN   1700  JUNIORGRUPPEN, CA. 11-16 ÅR
12. Spring piger 0.-2. klasse / 6-8 år Tirsdag 16:00 - 17:00  SYDBYHALLERNE   550  BØRNEGRUPPEN, CA. 6-10 ÅR
13. Tarzan-drenge 0.-1. klasse / 6-7 år Torsdag 17:30 - 18:30  SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE   550  BØRNEGRUPPEN, CA. 6-10 ÅR
14. Spring piger 3.-6. klasse / 9-12 år Tirsdag 17:00 - 18:00  SYDBYHALLERNE   550  BØRNEGRUPPEN, CA. 6-10 ÅR
15. Grand Prix Mini rytme årg. 2010-2011 Mandag
Onsdag
16:30 - 18:00
16:30 - 18:00
 LANGSØSKOLEN   1700  BØRNEGRUPPEN, CA. 6-10 ÅR
16. Forælder-barn 2-3 år Balle Tirsdag 16:00 - 17:00  BALLESKOLEN   625  SMÅBØRNSGRUPPEN, CA. 0-5 ÅR
17. DanseTeens 3.-6. klasse / 9-12 år Tirsdag 17:00 - 18:00  HVINNINGDALSKOLEN   250  JUNIORGRUPPEN, CA. 11-16 ÅR
18. Dansemusene 0.-2. klasse/ 6-8 år Mandag 16:30 - 17:30  LANGSØSKOLEN   550  BØRNEGRUPPEN, CA. 6-10 ÅR
19. SG drenge spring 2.-4. klasse / 7-10 år Torsdag 16:30 - 17:30  SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE   250  BØRNEGRUPPEN, CA. 6-10 ÅR
20. SG MIX Spring fra 10 år Torsdag 18:00 - 20:00  SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE   800  JUNIORGRUPPEN, CA. 11-16 ÅR
21. Spring piger 0.-3. klasse / 6-9 år INST. MANGLER Onsdag 17:15 - 18:15  SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE   550  BØRNEGRUPPEN, CA. 6-10 ÅR
22. Grand Prix Piger årg. 2008-2009 Mandag
Onsdag
16:30 - 18:00
16:30 - 18:30
 LANGSØSKOLEN   1750  JUNIORGRUPPEN, CA. 11-16 ÅR
23. Forælder-barn 2-4 år Mandag 16:15 - 17:15  SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE   625  SMÅBØRNSGRUPPEN, CA. 0-5 ÅR
24. Baby - motorik og leg Mandag 09:00 - 10:00  ALDERSLYST SALENE   600  SMÅBØRNSGRUPPEN, CA. 0-5 ÅR
25. Grand Prix Junior årg. 2006-2007 Mandag
Torsdag
18:00 - 20:00
16:30 - 18:30
 LANGSØSKOLEN   1800  JUNIORGRUPPEN, CA. 11-16 ÅR
26. Familiehold: søskende mellem 1-5 år Mandag 16:30 - 17:30  BALLESKOLEN   800  SMÅBØRNSGRUPPEN, CA. 0-5 ÅR
27. Mix spring ekstra fra 10 år Øvede Tirsdag 18:00 - 19:30  SYDBYHALLERNE   425  JUNIORGRUPPEN, CA. 11-16 ÅR
28. KinetiC / dans 3.-6. klasse / 9-12 år Onsdag 17:00 - 18:00  BALLESKOLEN   250  JUNIORGRUPPEN, CA. 11-16 ÅR
29. Grand Prix Senior årg. 2006 og ældre Torsdag 18:00 - 20:00  LANGSØSKOLEN   650  UNGDOMSGRUPPEN, FRA 16 ÅR
30. Baby - motorik og leg 8-12 mdr Mandag 13:00 - 14:00  ALDERSLYST SALENE   300  SMÅBØRNSGRUPPEN, CA. 0-5 ÅR
32. Effektiv grundtræning All inklusive Mandag 18:30 - 20:00  SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE   350  VOKSENGRUPPEN
33. Rytmisk Sports Gymnastik Lørdag 10:00 - 13:00  LANGSØSKOLEN   400  JUNIORGRUPPEN, CA. 11-16 ÅR
34. Grund Acro fra 7 år Mandag 16:30 - 18:00  SYDBYHALLERNE   650  SPORTS ACRO
35. GYM-FIT med cirkeltræning for damer Mandag 18:45 - 20:00  SYDBYHALLERNE   200  VOKSENGRUPPEN
36. Mænd, motion, styrke, volleyball Mandag 18:30 - 20:00  ALDERSLYST SALENE   300  VOKSENGRUPPEN
37. Qvinder motion 50+ Mandag 18:45 - 19:45  LANGSØSKOLEN   600  VOKSENGRUPPEN
38. Pippi piger 4-5 år - Langsøskolen INST. MANGLER Tirsdag 17:00 - 18:00  LANGSØSKOLEN   550  SMÅBØRNSGRUPPEN, CA. 0-5 ÅR
39. MIX Aerobic med styrketræning Tirsdag 18:00 - 19:00  BALLESKOLEN   275  VOKSENGRUPPEN
40. Frisk motion for damer Tirsdag 18:00 - 19:00  ALDERSLYST SALENE   300  VOKSENGRUPPEN
41. Silkeborg Acrobaterne (udtaget hold) Onsdag 16:00 - 18:00  SYDBYHALLERNE   800  SPORTS ACRO
42. Show dance P/D 11 - 15 år Mandag 17:30 - 18:30  SYDBYHALLERNE   450  JUNIORGRUPPEN, CA. 11-16 ÅR
43. Mix aerobic/styrketr. med bl.a. store bolde Onsdag 16:45 - 18:00  SYDBYHALLERNE   300  VOKSENGRUPPEN
44. Parkour 4.-6. klasse / 10-12 år Onsdag 17:00 - 18:15  SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE   250  JUNIORGRUPPEN, CA. 11-16 ÅR
45. Voksne piger 25+, rytme m/opvisning Onsdag 19:15 - 20:45  LANGSØSKOLEN   700  VOKSENGRUPPEN
46. Volleyball M/K motion Torsdag 20:15 - 21:45  SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE   650  VOKSENGRUPPEN
47. Forælder-barn 2-4 år INST. MANGLER Torsdag 15:45 - 16:45  SYDBYHALLERNE   625  SMÅBØRNSGRUPPEN, CA. 0-5 ÅR
48. Motion for ældre M/K Mandag 10:00 - 11:00  ALDERSLYST SALENE   200  VOKSENGRUPPEN
49. Talent-Holdet MIX Onsdag 18:00 - 20:00  SYDBYHALLERNE   800  JUNIORGRUPPEN, CA. 11-16 ÅR
51. Parkour 7.-10. klasse / 12-16 år Onsdag 18:15 - 19:30  SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE   250  JUNIORGRUPPEN, CA. 11-16 ÅR
52. MOTUS 23+ Tirsdag 18:15 - 19:45  SYDBYHALLERNE   200  VOKSENGRUPPEN
53. CORE ball Træning med store bolde Mandag 17:00 - 18:00  SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE   200  VOKSENGRUPPEN
54. Pilates start 16.8.21 Mandag 18:00 - 19:00  SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE   600  VOKSENGRUPPEN
55. 27a ekstra spring uden tilknytning til SG Tirsdag 18:00 - 19:00  SYDBYHALLERNE   675  JUNIORGRUPPEN, CA. 11-16 ÅR
56. Gymnastisk styrketræning Torsdag 20:00 - 21:00  SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE   600  VOKSENGRUPPEN
57. Ryg træning M/K Mandag 17:30 - 18:30  SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE   275  VOKSENGRUPPEN
58. Morgen gymnastik for alle Mandag 08:30 - 09:30  ALDERSLYST SALENE   250  VOKSENGRUPPEN
59. Motions gymnastik damer Torsdag 17:00 - 18:00  LANGSØSKOLEN   275  VOKSENGRUPPEN
60. Sommer Natur træning start 19.4.22 Tirsdag 17:00 - 18:00  SOMMER GYMNASTIK   200  VOKSENGRUPPEN
61. Natur træning 1.3 Tirsdag 17:00 - 18:00  SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE   200  VOKSENGRUPPEN
62. Ballroom Fitness Mandag 16:30 - 17:30  ALDERSLYST SALENE   275  VOKSENGRUPPEN
81. Sommer Spring Øvede fra 10 år Onsdag 18:00 - 20:00  SOMMER GYMNASTIK   250  SOMMERGYMNASTIK
82. Sommer Gymnastik ved klubhuset Tirsdag 18:00 - 20:00  SOMMER GYMNASTIK   150  SOMMERGYMNASTIK
83. Sommer Spring fra 8 - 12 år Tirsdag 16:30 - 18:00  SOMMER GYMNASTIK   200  SOMMERGYMNASTIK
84. Landsstævne hold unge piger 25+ Onsdag 19:00 - 21:00  SOMMER GYMNASTIK   200  SOMMERGYMNASTIK
85. Sommer rytme Grand Prix Mandag 16:30 - 18:00  SOMMER GYMNASTIK   125  SOMMERGYMNASTIK
86. Sommer Pilates start 4.4.22 Mandag 18:00 - 19:00  SOMMER GYMNASTIK   200  SOMMERGYMNASTIK
87. Sommer CORE ball Mandag 17:00 - 18:00  SOMMER GYMNASTIK   200  VOKSENGRUPPEN
105. Gymnastikskole All Round 2022 spring 8-16 år Tirsdag
Søndag
Mandag
09:00 - 15:00
09:00 - 15:00
09:00 - 15:00
 SOMMER GYMNASTIK   500  SOMMERGYMNASTIK
106. Gymnastikskole rytme 2022 for piger 9-16 år Søndag
Mandag
Tirsdag
09:00 - 15:00
09:00 - 15:00
09:00 - 15:00
 SOMMER GYMNASTIK   500  SOMMERGYMNASTIK