Nr.NavnDagTidStedPris
1.Forælder-barn 1-2 årTorsdag16:00 - 17:00BALLESKOLEN600
2.Far-barn fra ca. 3 årTirsdag17:00 - 18:15SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE650
3.Forælder-barn 1-2 årTorsdag16:30 - 17:30SYDBYHALLERNE625
4.Pippi Piger 4-5 år - Balle INST. MANGLERTorsdag17:00 - 18:00BALLESKOLEN550
5.Pippi Piger 4-5 år - Sølystskolen INST. MANGLEROnsdag16:15 - 17:15SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE550
6.Pippi Piger 3-5 år - SydbyhallerneTirsdag16:30 - 17:30SYDBYHALLERNE550
7.Tarzan drenge 4-5 årTorsdag16:30 - 17:30SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE550
8.Tarzan drenge 5-6 årTorsdag17:30 - 18:30SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE550
9.Spring piger 0.-2. klasse / 6-8 årMandag16:00 - 17:00BALLESKOLEN550
10.Grand Prix Mikro rytme årg. 2012-2015Mandag16:30 - 17:30LANGSØSKOLEN550
11.Grand Prix Mini rytme årg. 2012-2013Mandag
12.Spring piger 0.-2. klasse / 6-8 årTirsdag16:00 - 17:00SYDBYHALLERNE550
13.Tarzan-drenge 0.-1. klasse / 6-7 årTorsdag17:30 - 18:30SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE550
14.Spring piger 3.-6. klasse / 9-12 årTirsdag17:00 - 18:00SYDBYHALLERNE550
15.Grand Prix Mini rytme årg. 2010-2011Mandag
16.Forælder-barn 2-3 år BalleTirsdag16:00 - 17:00BALLESKOLEN625
17.DanseTeens 3.-6. klasse / 9-12 årTirsdag17:00 - 18:00HVINNINGDALSKOLEN250
18.Dansemusene 0.-2. klasse/ 6-8 årMandag16:30 - 17:30LANGSØSKOLEN550
19.SG drenge spring 2.-4. klasse / 7-10 årTorsdag16:30 - 17:30SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE250
20.SG MIX Spring fra 10 årTorsdag18:00 - 20:00SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE800
21.Spring piger 0.-3. klasse / 6-9 år INST. MANGLEROnsdag17:15 - 18:15SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE550
22.Grand Prix Piger årg. 2008-2009Mandag
23.Forælder-barn 2-4 årMandag16:15 - 17:15SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE625
24.Baby - motorik og legMandag09:00 - 10:00ALDERSLYST SALENE600
25.Grand Prix Junior årg. 2006-2007Mandag
26.Familiehold: søskende mellem 1-5 årMandag16:30 - 17:30BALLESKOLEN800
27.Mix spring ekstra fra 10 år ØvedeTirsdag18:00 - 19:30SYDBYHALLERNE425
28.KinetiC / dans 3.-6. klasse / 9-12 årOnsdag17:00 - 18:00BALLESKOLEN250
29.Grand Prix Senior årg. 2006 og ældreTorsdag18:00 - 20:00LANGSØSKOLEN650
30.Baby - motorik og leg 8-12 mdrMandag13:00 - 14:00ALDERSLYST SALENE300
32.Effektiv grundtræning All inklusiveMandag18:30 - 20:00SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE350
33.Rytmisk Sports GymnastikLørdag10:00 - 13:00LANGSØSKOLEN400
34.Grund Acro fra 7 årMandag16:30 - 18:00SYDBYHALLERNE650
35.GYM-FIT med cirkeltræning for damerMandag18:45 - 20:00SYDBYHALLERNE200
36.Mænd, motion, styrke, volleyballMandag18:30 - 20:00ALDERSLYST SALENE300
37.Qvinder motion 50+Mandag18:45 - 19:45LANGSØSKOLEN600
38.Pippi piger 4-5 år - Langsøskolen INST. MANGLERTirsdag17:00 - 18:00LANGSØSKOLEN550
39.MIX Aerobic med styrketræningTirsdag18:00 - 19:00BALLESKOLEN275
40.Frisk motion for damerTirsdag18:00 - 19:00ALDERSLYST SALENE300
41.Silkeborg Acrobaterne (udtaget hold)Onsdag16:00 - 18:00SYDBYHALLERNE800
42.Show dance P/D 11 - 15 årMandag17:30 - 18:30SYDBYHALLERNE450
43.Mix aerobic/styrketr. med bl.a. store boldeOnsdag16:45 - 18:00SYDBYHALLERNE300
44.Parkour 4.-6. klasse / 10-12 årOnsdag17:00 - 18:15SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE250
45.Voksne piger 25+, rytme m/opvisningOnsdag19:15 - 20:45LANGSØSKOLEN700
46.Volleyball M/K motionTorsdag20:15 - 21:45SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE650
47.Forælder-barn 2-4 år INST. MANGLERTorsdag15:45 - 16:45SYDBYHALLERNE625
48.Motion for ældre M/KMandag10:00 - 11:00ALDERSLYST SALENE200
49.SG TalentholdOnsdag18:00 - 20:00SYDBYHALLERNE800
51.Parkour 7.-10. klasse / 12-16 årOnsdag18:15 - 19:30SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE250
52.MOTUS 23+Tirsdag18:15 - 19:45SYDBYHALLERNE200
53.CORE ball Træning med store boldeMandag17:00 - 18:00SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE200
54.Pilates start 16.8.21Mandag18:00 - 19:00SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE600
55.27a ekstra spring uden tilknytning til SGTirsdag18:00 - 19:00SYDBYHALLERNE675
56.Gymnastisk styrketræningTorsdag20:00 - 21:00SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE600
57.Ryg træning M/KMandag17:30 - 18:30SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE275
58.Morgen gymnastik for alleMandag08:30 - 09:30ALDERSLYST SALENE250
59.Motions gymnastik damerTorsdag17:00 - 18:00LANGSØSKOLEN275
60.Sommer Natur træning start 19.4.22Tirsdag17:00 - 18:00SOMMER GYMNASTIK200
61.Natur træning 1.3Tirsdag17:00 - 18:00SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE200
62.Ballroom FitnessMandag16:30 - 17:30ALDERSLYST SALENE275
81.Sommer Spring Øvede fra 10 årOnsdag18:00 - 20:00SOMMER GYMNASTIK250
82.Sommer Gymnastik ved klubhusetTirsdag18:00 - 20:00SOMMER GYMNASTIK150
83.Sommer Spring fra 8 - 12 årTirsdag16:30 - 18:00SOMMER GYMNASTIK200
84.Landsstævne hold unge piger 25+Onsdag19:00 - 21:00SOMMER GYMNASTIK200
85.Sommer rytme Grand PrixMandag16:30 - 18:00SOMMER GYMNASTIK125
86.Sommer Pilates start 4.4.22Mandag18:00 - 19:00SOMMER GYMNASTIK200
87.Sommer CORE ballMandag17:00 - 18:00SOMMER GYMNASTIK200
105.Gymnastikskole All Round 2022 spring 8-16 årTirsdag
106.Gymnastikskole rytme 2022 for piger 9-16 årSøndag